بایدها و نباید های سفر به تایلند

مواظب این رفتار ها در سرزمین لبخند باشید

تایلند یکی از کشور های محبوب آسیاست که در سال های اخیر توانسته است به یکی از قطب های گردشگری آسیا و حتی جهان بدل شود. بانکوک، پاتایا، پوکت و ساموئی از مقاصدی هستند که مورد علاقه توریست ها می باشند و همه ساله تعداد زیادی از گردشگران از این شهر ها دیدن می کنند.

با ترول وان همراه باشید تا شما را با باید ها و نباید های سفر به این کشور آشنا کنیم. مواردی که دانستن آنها می تواند برای شما سفری دلنشین و تجربه خوشایندی را به همراه داشته باشد.

باید های سفر به تایلند
1. یکی از مهمترین باید های سفر به تایلند، احترام به بودا و آیین بودایی است. سعی کنید به فرهنگ مردم تایلند احترام بگذارید و هر جا که تصویری از بودا دیدید، بی احترامی نکنید.

2. هنگام بازدید از معابد تایلند لباس مناسب به همراه داشته باشید و با لباس های باز (مخصوصا خانوم ها) از این معابد دیدن نکنید.
3. دقت کنید که تایلند یک کشور با سیستم حکومتی پادشاهی است. در طول سفر به این کشور همواره سعی کنید که احترام به حاکمان و پادشاه این کشور حفظ شود.
4. در هنگام وارد شدن به معابد تایلند، باید کفش های خود را در بیاورید.

5. تایلند به سرزمین لبخند ها معروف است و لبخند زدن جزئی از فرهنگ مردمان این کشور محسوب می شود. در سفر به این کشور همواره سعی کنید گشاده رویی خود را حفظ کنید.
6. به افراد دینی و راهب های معابد تایلند احترام بگذارید و در نظر داشته باشید که این افراد، هیچ چیزی را از شما قبول نمی کنند.

نباید های سفر به تایلند

1. هنگامی که در تایلند هستید، نباید کف پای خود را بالا بیاورید. نشان دادن کف پای خود هنگامی که در رستوران و یا سایر مکان های عمومی هستید، بی احترامی به مردم تایلند محسوب می شود. از این رو از این کار بر حذر باشید و همواره سعی کنید کف پای شما بر روی زمین باشد.

2. در سفر به تایلند کرم ضد حشره به هیچ عنوان فراموش نشود. از آنجایی که تایلند یک کشور استوایی محسوب می شود، همواره حشرات مختلفی نیز وجود دارند که داشتن این کرم ضد حشره می تواند از دردسر های شما تا حد زیادی کم کند.
3. سعی کنید که به سر کسی دست نزنید. این کار نیز بی احترامی به فرد مقابل محسوب می شود.
4. در مکان های عمومی تایلند از جمله رستوران ها، هتل ها و … با صدای بلند حرف نزنید.
5. به هیچ عنوان به خاندان دربار و پادشاهی توهین نکنید. در بسیاری از این موارد، این توهین خواسته یا ناخواسته می تواند تبدیل به یک دردسر بزرگ برای شما شود.
6. از نظر قانون تایلند، عکس های بودا نباید از کشور خارج شود. مواظب این موضوع باشید.

امیدواریم که مطلب فوق توانسته باشد کمکی به شما دوستان عزیز در سفر به این کشور داشته باشد. چنانچه شما دوست عزیز با باید و نباید های دیگری غیر از موارد فوق آشنایی دارید، در قسمت فوق آنرا با ما در میان بگذارید.

aliabbasi

aliabbasi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *