بایدها و نباید های سفر به امارات

در امارات از این کار ها بر حذر باشید

دبی، رآس الخیمه، ابوظبی از مقاصدی هستند که این روزها جای خود را در کشور های حاشیه خلیج فارس برای ایرانی ها باز کرده اند. امارات همواره یکی از کشورهایی بوده است که در 50 سال اخیر رشد خیره کننده ایی را در همه زمینه تجربه کرده است و اکنون به یکی از مدرن ترین کشور های دنیا با زیرساخت های قوی بدل شده است. فرودگاه های امارات نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارند و همواره به عنوان یکی از بهترین و شلوغ ترین فرودگا ه های دنیا شناخته می شوند. 

باترول وان همراه باشید تا شما را با باید ها و نباید های سفر به این کشور آشنا کنیم. مواردی که دانستن آنها می تواند برای شما سفری دلنشین و تجربه خوشایندی را به همراه داشته باشد.

باید های سفر به امارات
1. با توجه به اینکه امارات یک کشور مسلمان محسوب میشود، داشتن یک پوشش مناسب برای توریست ها یک الویت به حساب می آید. از این رو باید همواره لباس مناسب به همراه داشته باشید و به هنگام بازدید از مساجدی مانند مسجد شیخ زاید ابوظبی که یکی از زیباترین مساجد جهان است، باید به صورت پوشیده اینکار رو انجام دهید و خانم ها باید تمام نقاط بدن خود به غیر از صورت را بپوشانند و به همراه داشتن یک روسری یکی از الزامات محسوب می شود. این سختگیری ها در ماه رمضان بیشتر از سایر ایام سال است.

2. در صورتیکه به خانه یک امارتی دعوت شده اید، حتما کفش های خود را در بیارید و با کفش وارد خانه نشوید.

3. تا حد امکان از عشق ورزیدن به هم و بوسیدن همدیگر در انظار عمومی خودداری فرمایید.
4. در بازدید از ابوظبی به خاطر داشته باشید که در آخر هفته (جمعه و شنبه) بسیار از مکان های دیدنی و مراکز مختلف در طی ساعاتی تعطیل می باشند. پس بهتر است قبل از رفتن به این مکان ها در ایام آخر هفته، ساعات باز بودن آنها را چک کنید.
5. قطعا در مورد سختگیری های قوانین رانندگی و رد شدن از خیابان در امارات چیزهایی شنیده اید. خوب این موارد واقعیت دارند. هنگام رد شدن از خیابان حتما باید از محل مخصوص عابر پیاده رد شوید. در صورتیکه از سایر نقاط خیابان رد بشید، توسط پلیس جریمه می شوید. پس نهایت دقت را در این زمینه به خرج دهید.

نباید های سفر به امارات
1. یکی از مسائلی که نباید در امارات اتفاق بیوفتد، مست بودن شماست. با اینکه مشروبات الکلی و غیر الکلی در این کشور یافت می شوند و در هتل ها موجود هستند، اما نباید در مناظر عمومی به صورت مست ظاهر شوید و به محض اینکه به این شکل دیده شوید، توسط پلیس بازداشت می شوید و باید با پرداخت جریمه و زندان تاوان آن را بپردازید. حتی به همراه داشتن مشروبات نیز جرم محسوب می شود. پس مراقب باشید.
2. در صورتی که از خانم های اماراتی عکس می گیرید، حتما باید اجازه اینکار را از آنها بگیرید، چون قوانین امارات در این زمینه واقعا قاطعانه است و می تواند برای شما دردسر ایجاد کند.
3. در صورتیکه در طول ماه رمضان به امارات سفر می کنید، باید توجه داشته باشید که در انظار عمومی نباید خوردن و آشامیدن داشته باشید.
4. در طول ماه رمضان، کشیدن سیگار نیز در انظار عمومی باعث ایجاد دردسر برای شما می شود. پس لطفا به این نکته توجه ویژه ایی بکنید.
5. لباس شنا را فقط می توانید در هتل و یا ساحل به تن داشته باشید. پس دقت کنید که نمی توانید با این لباس دورتر از محل های ذکر شده بروید. در صورت مشاهده جریمه خواهید شد.

6. امارات جزء کشور هایی است که در زمینه دارو، سخت گیری خاصی اعمال می کند. به همین دلیل از به همراه داشتن داره های کدئین دار و ممنوعه بر حذر باشید تا دچار دردسر نشوید.

امیدواریم که مطلب فوق توانسته باشد کمکی به شما دوستان عزیز در سفر به این کشور داشته باشد. چنانچه شما دوست عزیز با باید و نباید های دیگری غیر از موارد فوق آشنایی دارید، در قسمت فوق آنرا با ما در میان بگذارید.

 

aliabbasi

aliabbasi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *