سه شنبه, 14 اسفند 1397 ساعت 14:30

جزیره نخل دبی، معجزه ایی در دل دریا

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اینجا بزرگترین جزیره مصنوعی دنیاست!

یکی از جاذبه هایی که در سال های اخیر به مشهور شدن شهر دبی کمک فراوان کرده است، جزیره نخل جمیرا در این شهر است که در نوع خود بی نظیر و یک شاهکار تمام عیار مهندسی است. داستان از آنجا شروع شد که دبی به دنبال پیشرفت چشمگیر در صنعت گردشگری بود، و از این رو در عرصه های مختلفی از قبیل صنعت هوایی برنامه ریزی کرده بود. اما حاکمیت وقت دبی به این نتیجه رسیده بود که وجود یک پروژه بین المللی با برنامه ریزی دقیق می تواند در این هدف موثر واقع شود. ساخت جزیره نخل دبی در سال 2001 شروع شد. اما چرا این جزیره ساخته شده؟


-    دبی دارای آب و هوایی گرم است و به همین دلیل تفریحات ساحلی یکی از مواردی هست باید روی آن تاکید شود. اما خط ساحلی دبی محدود بود و این جزیره می توانست ( و توانست) خط ساحلی دبی را به 56 کیلومتر برساند. این خط ساحلی، دبی را به نقطه ایی رساند که بتواند بر روی تفریحات آبی و ساخت ریزورت های فراوان برنامه ریزی کند.

-    پالم جمیرا شرایط ایده آلی برای ساخت ریزورت به شمار می رفت. به همین دلیل است که هم اکنون 22 ریزورت مجلل از جمله هتل های جمیرا، آتلانتیس، سوفیتل، رکسوس و ... برای روی این پالم ساخته شده اند که از مجلل ترین ریزورت های دنیا به شمار می آیند.


-    ساخت یک پروژه در کلاس جهانی، واقعا می توانست دبی را زبان زد عام و خاص بکند. به همین دلیل دبی با ساخت جزیره نخل به دنبال چندین رکورد شکنی بود و در اون موارد موفق نیز بود. این جزیره در کمترین زمان ممکن ساخته شد. کل ساخت این جزیره 6 سال طول کشیده است. 4 سال برای ساخت جزیره و 2 سال برای ساخت شهر و ویلا های روی آن.


-    در راستای همین رکورد هاست که دبی شهرترین ها شده است و  جزیره های مصنوعی دیگری نیز که جزء مجموعه پالم هستند به نام های پالم جبل علی و پالم دیره در حال ساخت می باشند.


هم اکنون پالم جمیرا به یکی از جاذبه های مهم شهر دبی بدل شده است. یک خط مونوریل بر روی این جزیره وجود دارد که آخرین ایستگاه آن هتل آتلانتیس در منتهی الیه پالم جمیرا می باشد. پارک آبی آکواونچر و همچنین آکواریم هتل آتلانتیس نیز در این پالم واقع شده اند. چندین مرکز خرید و کافه رستوران های به نام نیز در این پالم قرار دارند که می توانند مورد توجه توریست ها قرار بگیرند. همچنین بندری کوچک و مخصوص کشتی های تفریحی و گردشی در وسط جزیره پالم قرار دارد که گردشگران می توانند تور های مختلفی از قبیل تور دور جزیره پالم را تجربه نمایند.در خلاصه باید اضافه کرد که ریزورت هایی که در جزیره نخل قرار دارند، کمی گرانتر از سایر هتل های شهر دبی هستند و به دلیل ریزورت بودن، اکثر آن ها خدمات HB و یا تعداد معدودی از آنها خدمات ALL و یا UALL ارائه می دهند. در حالی که این امر در هتل های داخل شهر دبی زیاد رایج نیست. چنانچه در ریزورت های جزیره پالم (نخل) جمیرا اقامت ندارید، می توانید از طریق اتوبوس های هاپ آن هاپ آف این جزیره را به طور کامل بگردید و مطمئن باشید که ارزش آن را دارد.  

 

محتوای بیشتر در این بخش: « مالزی، سفری به 5 کشور

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟